DOMY Z BALI KLEJONYCH, DOMY Z DREWNA KLEJONEGO, DOMY DREWNIANE, DOMY LETNISKOWE, DOMY SOSNA SYBERYJSKA, ALTANY, GARAŻE


CENNIK bal klejony PROJEKTY BAL KLEJONY/LITY Budowa domu z bali klejonych KONTAKT


Nawigacja
CENNIK bal klejony
PROJEKTY BAL KLEJONY/LITY
DANE TECHNICZNE
Galeria - domy
Galeria - wnętrza
Budowa domu z bali klejonych
KONTAKT
FAQ
GALERIA DOMY


IZOLOWANIE ŚCIANY
IZOLOWANIE ŚCIANY (OCIEPLENIE)


BALE IZOLOWANE
BALE KLEJONE IZOLOWANE

GRUBOŚĆ 220mm i 280mm


BALE KLEJONE IZOLOWANE
NASZ PROFIL FACEBOOK
NASZE SKLEPY

KATALOG 2016
TOOLS
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
FAQ: PYTANIA KLIENTÓW
JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY BALEM KLEJONYM A BALEM Z LITEGO DREWNA?
Bale klejone zostały stworzone w celu zwiększenia mechanicznej i wizualnej jakości drewna jako materiału budowlanego. Bale klejone powstają z suszonych do 12% wilgotności lameli (desek). Zanim drewno przejdzie przez proces suszenia, wszystkie uszkodzone obszary (uszkodzenia mechaniczne, duże sęki po gałęziach, wióry, grzyby lub pleśń) wycina się tworząc doskonałą lamelę (deskę) co podnosi jakość tego materiału na trudne warunki pogodowe . Przez klejenie różnych desek drewna ze sobą możemy osiągnąć więcej stabilnych parametrów geometrycznych materiału co pozwala na łatwiejsze tworzenie skomplikowanych elementów konstrukcyjnych z drewna klejonego, a wynik jest znacznie bardziej precyzyjny niż w litym drewnianym balu. Daje to też możliwość o wiele łatwiejszego do usunięcia pękniętych części bala klejonego. Proces suszenia świeżo ściętego drewna, jest bardzo trudny.Zastąpienie balem klejonym bala z drewna litego zapobiega pękaniu bala oraz zbieraniu się wody w tych pęknięciach, która to pod wpływem mrozu sprawia, że zamarzając poszerza swoją objętość rozszerzając te pęknięcia co stwarza doskonałą pożywką do rozwoju pleśni i procesów gnilnych - wpływa na zmniejszenie ciepła w domu.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY DOMAMI Z BALA A OPARTYMI NA RAMIE (SZKIELETOWE, KANADYJCZYK, ITP.)?
Ściany domu z bala to poziome belki litego drewna układane na siebie tworząc konstrukcję budynku. Pomiędzy tymi belkami i w rogach wewnątrz znajduje się unikatowy materiał izolacyjny.
Walory tego materiału izolacyjnego tworzą barierę przed zmianami atmosferycznymi i trwającymi trudnymi warunkami atmosferycznymi - regulują temperaturę wewnątrz domu. Drewno w domach z bali żyje.
Drewniana rama i panele drewniane nie mogą być traktowane jako domy z drewna, ponieważ większość miejsca w ścianie jest przejmowana przez różne materiały izolacyjne.


CO ZNACZY OKREŚLENIE, ŻE DOM Z BALI "SIADA"?
Ponieważ drzewo pozostaje przy życiu, nawet po jego ścięciu, dom z bali będzie wykazywać oznaki „dostosowywania” się. Oznacza to, że z biegiem czasu dom z bali będzie dopasowywać się do środowiska naturalnego w którym powstał i drewno w sposób naturalny zaczyna "osiadać". W przypadku domów z bali wykonanych z litego drewna procent ten wynosi ok 1% na każdy metr wysokości ściany. Skuteczność zależy od tego, jak dobrze drewno zostało wysuszone i przechowywane przed przetworzeniem na bale domu. Dla klejonych bali odsetek "osiadania" jest pięciokrotnie mniejszy dlatego że lamele użyte do wytworzenia bala klejonego ustawione przeciwnie tworząc w ten sposób bardzo dobrą i wytrzymalszą wiązkę.

JAKIE SĄ RÓŻNICE MIĘDZY RĘCZNIE A FABRYCZNIE WYKONANYMI DOMAMI Z BALI?
Bale dla domów wykonane w fabryce będą produkowane w znacznie krótszym czasie, ściany i narożniki zakończone są bardziej dokładnie i precyzyjnie, będą pasowały idealne co do milimetra i będą bardzo dobrej jakości.
Oznacza to też, że nie ma też trudności w wytworzeniu dwóch identycznych domów. Produkcja w fabryce jest około dziesięć razy szybsza.


JAKA JEST PRZECIĘTNA ŻYWOTNOŚĆ TAKIEGO DOMU?
Średni przewidziany czas życia domu z bali to sto lat, ale tak jak w przypadku samochodu lub pary butów, konserwacja domów z bali nie wymaga dużo czasu i pieniędzy, a może ten okres wydłużyć nawet czterokrotnie.

JAKI RODZAJ IZOLACJI DLA DOMU Z BALI?
Domy z bali nie wymagają dodatkowego wewnętrznego lub zewnętrznego izolowania. W zależności od klimatu gdzie budujemy dom z bali może wymagać grubszej lub cieńszej ściany.
Jednakże możliwe jest do wykonania wewnątrz izolacji oparta na ramie a następnie dekoracyjne obicie ściany.
Izolacja jest bardzo ważna w rogach budynku gdzie stosowana jest specjalna warstwa izolacji tworząca barierę przed wiatrem, deszczem i mrozem- chroniąca dom. Jednym z najważniejszych aspektów budowy domów z bali jest dach i sufit, bo ponad 80% ciepła jest tracone w tym miejscu. Bardzo ważne jest, aby ocieplić dach prawidłowo i upewnić się, że obszar, w którym ściany łączą się z dachem jest dobrze izolowany. Bardzo ważne jest, aby zrobić to poprawnie i upewnić się, że dach "oddycha". Oznacza to, że nie nagrzewa się nadmiernie i nie stanowi miejsca od tworzenia skroplin na suficie.


JAK DŁUGO TRWA PRODUKCJA DOMU Z BALI W FABRYCE I JAK DŁUGO TRWA MONTAŻ?
Średni czas w jakim produkujemy pełne 100m2 domu to 3 do 4 dni.
Montaż 100m2 domu w bardziej skomplikowanych połączeniach, takich jak jaskółczy ogon zajmie około 8 do 10 dni (część drewniana). Domy z bali z krzyżem węgłowym zajmuje około 5 do 7 dni w montażu (część drewniana).

DELSAL DACHY 2010-2017     Wszelkie prawa zastrzeżone.

DELSAL DACHY    LOG CABINS POLSKA    SKLEP DELSAL DACHY NA ALLEGRO    KONTAKT    PROFIL NA FACEBOOKU   DOMY DREWNIANE Z BALI - DELSAL
POLSKA 32-500 Chrzanów, ul. Szpitalna

Kontakt: 511-715-582 Informacje techniczne 502-901-030 e-mail: delsaldachy@interia.pl


249,596 Unikalnych wizytZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie